Start NASZE PRZEDSZKOLE

Licznik Odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj51
mod_vvisit_counterWczoraj12
mod_vvisit_counterW tym tygoniu151
mod_vvisit_counterW tym miesiącu952
mod_vvisit_counterWszystkich111616

Aktualnie online: 1 guests online
Twoje IP: 54.161.249.49
 , 
Dziś jest: Paź 27, 2016
PDF Drukuj Email

Gminne Przedszkole w Dąbrowie Zielonej jest przedszkolem 5- oddziałowym- dwa oddziały znajdują sie w Dąbrowie Zielonej, dwa w Olbrachcicach i jeden oddział w Soborzycach.

 

Przedszkole mieści się w budynku parterowym, wolno stojącym w centrum wsi. Jest to budynek, który został wybudowany w czynie społecznym mieszkańców w latach 1897-1902. Przedszkole posiada trzy sale zajęć, szatnie, toalety, magazyn żywnościowy, kuchnię oraz pokój dyrektora. Miomo, że budynek liczy 100 lat jego wnętrze jest dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci, ładnie i funkcjonalnie urządzone.

 

 

 

 

Oddzial w Olbrachcicach mieści się w budynku Szkoły Podstawowej, specjalnie wybudowanym dla potrzeb oświatowych. Przedszkole mieści się na parterze w części dobudowanej w 1990 roku. Pomieszczenie przedszkola to: dwie sale zajęć, duża szatnia dla dzieci, toalety, pokój nauczycielski, pokój intendentki oraz blok żywieniowy z kuchnią, zapleczem magazynowym, sanitariatami dla personelu i obieralnią warzyw. Sale zajęć są duże, przestrzenne i słoneczne.

Oddział w Soborzycach mieści się w budynku wolno stojącym przy Placu Wolności 2. Jest to obiekt wybudowany w roku 1950 z przeznaczeniem na siedzibe Gromadzkiej Rady Narodowej. Od roku 1995 jest placówką przedszkolną. W przedszkolu znajdują sie trzy małe sale zajęć, kuchnia z zapleczem, toalety dla dzieci i personelu oraz korytarz z szatnią. Jest to najmniejsza placówka zarówno pod względem kubatury jak i liczby dzieci, o swoistym klimacie domowego przedszkola.

Każda placówka posiada plac zabaw wyposażony w sprzęt rekreacyjny taki jak: huśtawki, karuzele, bujaki, koniki, drabinki i piaskownice, otoczony pięknym drzewostanem. Na placu przedszkolnym prowadzone są zajęcia i zabawy ruchowe oraz zajęcia przyrodnicze, uprawiane są warzywa i rośliny ozdobne. Założone ogródki warzywne pozwalaja na bezposirednią obserwację wzrostu i uprawy roślin. Odbywają się tam również uroczystości przedszkolne.

Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2011 20:04
 
FOOTER_LINE1
FOOTER_LINE2