Mini Galeria

Aktualnie Online

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik Odwiedzin

1166017
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Wszystkich
10
710
2460
22277
1166017

www.efs.gov.pl

Przedszkole

Gminne Przedszkole w Dąbrowie Zielonej jest przedszkolem 5- oddziałowym- dwa oddziały znajdują sie w Dąbrowie Zielonej, dwa w Olbrachcicach i jeden oddział w Soborzycach. Wykształcona kadra pedagogiczna i oddani swej pracy pracownicy obsługi sprawiają, że w przedszkolu panuje miła i przyjazna atmosfera.

 

 

 

Do roku 2013 przedszkole mieściło się w budynku parterowym, wolno stojącym w centrum wsi. Był to budynek, który został wybudowany w czynie społecznym mieszkańców w latach 1897-1902. Przedszkole posiadało trzy sale zajęć, szatnie, toalety, magazyn żywnościowy, kuchnię oraz pokój dyrektora. Mimo, że budynek liczył 100 lat jego wnętrze bylo dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci, ładnie i funkcjonalnie urządzone. Od stycznia 2013r. przedszkole działa w wyremontowanym po "agronomówce" budynku. Nowe przedszkole to przestronnie i estetycznie urządzone sale zajęc, toalety dostosowane do potrzeb dzieci, szatnia, nowoczesna kuchnia, magazyn żywnościowy, zaplecze administracyjne oraz nowoczesny plac zabaw.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddzial w Olbrachcicach mieści się w budynku Szkoły Podstawowej, specjalnie wybudowanym dla potrzeb oświatowych. Przedszkole mieści się na parterze w części dobudowanej w 1990 roku. Pomieszczenie przedszkola to: dwie sale zajęć, duża szatnia dla dzieci, toalety, pokój nauczycielski, pokój intendentki oraz blok żywieniowy z kuchnią, zapleczem magazynowym, sanitariatami dla personelu i obieralnią warzyw. Sale zajęć są duże, przestrzenne i słoneczne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Oddział w Soborzycach mieści się w budynku wolno stojącym przy Placu Wolności 2. Jest to obiekt wybudowany w roku 1950 z przeznaczeniem na siedzibe Gromadzkiej Rady Narodowej. Od roku 1995 jest placówką przedszkolną. W przedszkolu znajdują sie trzy małe sale zajęć, kuchnia z zapleczem, toalety dla dzieci i personelu oraz korytarz z szatnią. Jest to najmniejsza placówka zarówno pod względem kubatury jak i liczby dzieci, o swoistym klimacie domowego przedszkola

 

 

 

 

 

 

Każda placówka posiada plac zabaw wyposażony w sprzęt rekreacyjny taki jak: huśtawki, karuzele, bujaki, koniki, drabinki i piaskownice, otoczony pięknym drzewostanem. Na placu przedszkolnym prowadzone są zajęcia i zabawy ruchowe oraz zajęcia przyrodnicze, uprawiane są warzywa i rośliny ozdobne. Założone ogródki warzywne pozwalaja na bezposirednią obserwację wzrostu i uprawy roślin. Odbywają się tam również uroczystości przedszkolne.